Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do Twojego konta

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Aktualności Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie

Lis 09 2015

 W dniach 17-20 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości WUP Warszawa zaprasza na szereg bezpłatnych zajęć dla osób planujących założenie oraz rozwój własnej działalności gospodarczej.


  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania czy budowania własnej marki. 

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, który od lat aktywnie wspiera rozwój postaw przedsiębiorczych wśród mieszkańców Mazowsza, w ramach tego szczególnego tygodnia, również przygotował swoją ofertę. Znalazło się w niej aż 8 różnych zajęć, wszystkie z myślą o osobach, dla których bycie przedsiębiorczym i prowadzenie biznesu, może być wyborem na własną drogę zawodową.

Na zajęcia w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniach 17-20 listopada zapraszamy osoby, które chcą dowiedzieć się o:

  • aspektach formalno-prawnych zakładania i prowadzenia działalności,
  • możliwościach finansowego wsparcia własnego biznesu,
  • zasadach planowania firmy w oparciu o biznesplan,
  • negocjacjach biznesowych.

 
Zapraszamy również osoby, które chciałyby odnaleźć pasję tworzenia własnego biznesu oraz nauczyć się jak formułować własne cele, aby wesprzeć siebie w planowaniu swojej ścieżki zawodowej, dla nich w ofercie znalazły się wyjątkowe, specjalnie przygotowane przez coachów, dwa warsztaty.
 
W ramach organizowanego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w WUP w Warszawie swoje zajęcia gościnnie poprowadzą przedstawiciele Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, Stowarzyszenia Radomskie Centrum Przedsiębiorczości oraz Coaching Project Club.

 

Plan Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w WUP w Warszawie

  17 listopada

  • Biznesplan w zarysie, godz. 9-14

Celem spotkania jest zdobycie przez uczestników informacji na temat zasad sporządzania biznesplanu, m.in. dotyczących jego budowy, sposobów analizy rynku i konkurencji, a także struktury planu finansowego przedsięwzięcia i instrumentów promocji firmy.
Zajęcia poprowadzi:
Grzegorz Reszka – doradca zawodowy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie

  18 listopada

  • Pierwsze kroki we własnym biznesie, godz. 9-14

Podczas spotkania przyszli przedsiębiorcy dowiedzą się, w jakich formach organizacyjno-prawnych mogą prowadzić działalność gospodarczą w Polsce, poznają formy rozliczania się z podatku dochodowego, uzyskują informacje na temat procedury rejestracji firmy wraz z praktycznymi wskazówkami, jakie wymagania i formalności należy spełnić, aby bezproblemowo przeprowadzić proces zgłoszenia działalności gospodarczej w centralnej ewidencji działalności oraz ZUS.
Zajęcia poprowadzi:
Beata Kujszczyk – doradca zawodowy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie

  18-20 listopada

  • Negocjacje w biznesie – praktyczne wskazówki dla osób planujących założenie firmy, godz. 9-15

Celem zajęć warsztatowych jest nabycie przez uczestników umiejętności prowadzenia negocjacji biznesowych w momencie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy zdobędą wiedzę dotyczącą stylów prowadzenia negocjacji biznesowych, poznają główne etapy negocjacji oraz znaczenie mowy ciała w trakcie ich prowadzenia. Poznają również dostępne techniki, które mogą decydować o odniesieniu końcowego sukcesu w negocjacjach.
Zajęcia poprowadzi:
Grzegorz Reszka – doradca zawodowy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie.

19 listopada

  • Finansowanie startu działalności gospodarczej, godz. 10-13

W trakcie spotkania uczestnicy zostaną zapoznani z dostępnymi formami wsparcia finansowego na założenie oraz rozwój działalności gospodarczej. W tym dniu odbędą się trzy wykłady:
 
Tanie pożyczki na założenie lub rozwój firmy – prezentacja obejmuje przedstawienie Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego sp. z o. o. oraz jego oferty. Zostaną wskazane podmioty, które mogą ubiegać się o tanie pożyczki oraz inne warunki, które należy spełnić, żeby otrzymać pożyczkę.
Zajęcia poprowadzi:
Michał Bitner – doradca zarządu Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego sp. z o.o.
 
Unijna gotówka na własny biznes – czyli preferencyjna pożyczka ze środków UE w ramach Projektu "Kreowanie nowych miejsc pracy na terenie województwa mazowieckiego za pomocą instrumentów inżynierii finansowej". Podczas prezentacji zostaną omówione zasady udzielania pożyczek oraz przygotowywania prawidłowej dokumentacji (wniosek, biznesplan, zabezpieczenia, regulamin) dla osób zainteresowanych tą formą wsparcia.
Zajęcia poprowadzi:
Jarosław Żurowski – koordynator projektu Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości
 
Bezzwrotne środki na otwarcie działalności gospodarczej – prezentacja na temat zasad przyznawania dotacji na założenie firmy w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020.
Zajęcia poprowadzi:
Beata Kujszczyk – doradca zawodowy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie

  20 listopada

  • Efektywność osobista – jak wyznaczać cele i skutecznie je realizować, godz. 9-11.30

Warsztat przygotowano z myślą o każdym kto chce umieć formułować osiągalne cele by wesprzeć siebie na drodze zawodowej lub w projektowaniu, lub prowadzeniu własnej firmy. Uczestnicy zostaną zapoznani ze skutecznymi metodami formułowania celów, zasadami pracy z celami, metodą planowania działań koniecznych i potrzebnych do realizacji celów.
Zajęcia poprowadzi:
Ilona Bałdyga – coach z Coaching Project Club
 

  • Odnajdź pasję tworzenia własnego biznesu, godz. 12-15.30

Warsztat ma pomóc uczestnikom w poznaniu czynników motywujących i wspierających  
w oparciu o własne wartości, poznaniu swoich mocnych i słabych stron w kontekście prowadzenia własnej firmy oraz poznaniu elementów niezbędnych w procesie planowania
i prowadzenia działalności.
Zajęcia poprowadzą:
Ilona Bałdyga oraz Joanna Stanilewicz – coachowie z Coaching Project Club
 

Zapisy

Zapisy przyjmujemy od 2 listopada do wyczerpania miejsc
tel. 22 532 22 12, 22 532 22 43
ul. Ciołka 10a, piętro III, p. 317 
 

Miejsce

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Warszawie
ul. Ciołka 10a, III piętro, p. 310 lub IV piętro, p. 409

Czytany 820305 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

logotyp Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Jesteśmy społeczno-zawodową organizacją samorządu gospodarczego rzemiosła i przedsiębiorczości.

Zrzeszamy cechy, spółdzielnie rzemieślnicze oraz inne organizacje wspierające rozwój gospodarczy rzemiosła i małych i średnich przedsiębiorstw.

Reprezentujemy środowisko wobec organów władzy państwowej i terytorialnej.

Dane kontaktowe

ul. Smocza 27
01-048 Warszawa

+48 22 838 32 17 wew. 160
+48 22 838 35 53

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
kapital ludzki
efs
 

Projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego